Wizyta u kardiologa szansą na zdrowie

Choroby kardiologiczne są jedynymi z najczęściej występujących w Polsce. Zalicza się do nich przede wszystkim choroby układu krążenia oraz choroby serca. Osobami głównie narażonymi na ryzyko wystąpienia problemów z sercem, są osoby po 40 roku życia. Szybkie reagowanie w przypadku pojawienia się niepokojących objawów jest szansą, na uniknięcie powikłań, które wywołują choroby kardiologiczne.

Choroby kardiologiczne – co je powoduje?

Na choroby kardiologiczne wpływ mają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Uwarunkowania genetyczne, a także występowania innych chorób, może przyczynić się do rozwoju chorób układu krążenia. Do innych czynników, które mają znaczny wpływ na choroby tego typu, jest nieprawidłowy tryb życia. Otyłość, nieprawidłowa dieta, palenie papierosów oraz picie alkoholu – wszystko to zwiększa ryzyko zachorowania. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/kardiologia.

Kardiolog w Poznaniu – jakie choroby leczy?

Zaburzenia rytmu serce, nadciśnienie tętnicze, wady serca, choroba niedokrwienna serca, zabrudzenia lipidowe – tymi i innymi schorzeniami zajmuje się kardiolog. Poznań jest miastem, w którym pracują najlepsi specjaliści z dziedziny kardiologii. Poza wymienionymi powyżej schorzeniami zajmują się także oceną stanu układu krążenia u osób, które regularnie uprawiają sport. Na wizytę do kardiologa umów się jak najszybciej. Odpowiednia profilaktyka i kontrola sprawi, że będziesz miał pod kontrolą najważniejszy mięsień swojego ciała.

Comments are closed.

Advertisement
 • Meble do dziecięcego pokoju z wyobraźnią

  Meble do dziecięcego pokoju z wyobraźnią

  Pokoje starszych dzieci zazwyczaj wyglądają nieco inaczej. W dalszym ciągu są to miejsca, w których szkrab spędza na zabawie dużo czasu, dlatego ważne jest, by meble dla dzieci były bezpieczne oraz funkcjonalne. Istnieje wiele rozwiązań, które zaspokoją zarówno wymagania rodziców, jak i budzące się gusta …Read More »
 • Naklejki ścienne jako szybki sposób na dekoracje

  Naklejki ścienne jako szybki sposób na dekoracje

  Kiedy urządzamy własne mieszkanie, staramy się by było ono niemalże idealne. Wszystko musi ze sobą współgrać a dodatki jakie kupujemy mają być niepowtarzalne a najlepiej oryginalne. W ostatnim czasie bardzo modne, i spełniające powyższe wymagania stały się naklejki na ściany. W tym sezonie, górują wzory …Read More »
 • Rodzaje rolet do mieszkań i domów

  Rodzaje rolet do mieszkań i domów

  Rolety, to bardzo przydatny wynalazek, szczególnie w bardzo słoneczne dni, kiedy słoneczko bardzo uprzykrza życie domownikom, nagrzewając pokoje do czerwoności. Zasłonięcie okien roletami spowoduje cień i wychłodzenie się mieszkania powodują przyjemne uczucie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rolet. Każdy w zależności od przeznaczenia, może wybrać …Read More »
 • Skrzynie w domu

  Skrzynie w domu

  Ludzie posiadają różne, czasem wręcz dziwne rzeczy, które zajmują nawet honorowe miejsce w ich domu. Wróćmy do czasów kiedy to tak zwani piraci, poszukiwali przeróżnych skrzyń ze skarbem. Taka skrzynia, oznaczała wtedy bogactwo, ponieważ wewnątrz takiego schowka znajdowały się monety i różnego rodzaju kosztowności ukryte …Read More »