Klasyczna czerń z bielą na płytkach ceramicznych

Mała czarna. Części kobiet kojarzyć się to będzie z krótką, czarną sukienką wiszącą w białej szafie. Niektórym na myśl przyjdzie espresso w jasnej filiżance. Niezależnie od skojarzeń, połączenie czerni z bielą jest sprawdzonym zestawieniem, które na wiele sposobów można implementować we własnej kuchni.

Szachownica
W czasach, gdy płytki ceramiczne występują we wszystkich formatach i kolorach, nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem materiałów odpowiednich. Posadzki z motywem szachownicy to rozwiązanie aranżacyjne znane od tysięcy lat, które przeszło drogę od szlachetnych, marmurowych podłóg władców, do ceramicznych płytek kuchennych zwykłych śmiertelników.
Naprzemiennie ułożone czarne i białe płytki kuchenne stanowią wyraziste, a jednak uniwersalne wykończenie podłogi kuchni. Takie podłoże umożliwia wykończenie pomieszczenia zarówno w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu, jak i retro lub rustykalnym.
Warto zaznaczyć, iż wzór z kontrastowych – jasnych i ciemnych – elementów optycznie powiększa pomieszczenie. Jeśli wykorzystamy w taki sposób płytki podłogowe, powierzchnia kuchni będzie wydawać się większa, bardziej przestronna.

Opartowe wykończenie
Styl op-art jest znany od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wkroczył z abstrakcyjnymi formami, geometrią i efektami świetlnymi, zmieniając perspektywę spojrzenia na dzieła sztuki. Dzisiejsze płytki gresowe często wykonane z nadrukiem rodem ze stylu op-art, co umożliwia ożywienie, zdynamizowanie jednolitych płaszczyzn w czarno-białych kolorach. Podobnie jak szachownica, styl ten jest uniwersalny i umożliwia zestawienie go z dowolną aranżacją kuchni.

Wzory rodem z kalejdoskopu
Wywróceniem koncepcji szachownicy są ozdobne, czarno-białe ceramiczne płytki dekoracyjne w geometryczne desenie. Na każdej z płytek znajduje się obraz mniejszych kafelków, złożonych z trójkątów, kwadratów, kół i łuków, a także gwiazd i arabesków. Takie patchworkowe połączenie klasycznego zestawienia kolorów sprawdzi się wyłącznie w nowoczesnych aranżacjach, jednak na pewno przyciągnie wzrok gości.

Comments are closed.

Advertisement
 • Urządzanie przedpokoju

  Urządzanie przedpokoju

  Przedpokój jest miejscem, z którym się każdy styka podczas wejścia do domu, czy mieszkania. To tam rozbiera się każdy z wierzchnich ubrań i butów, a także ubiera przed wyjściem na podwórko. I właśnie dlatego, że jest to miejsce, w którym bardzo często się przebywa, musi …Read More »
 • Jak łączyć odpowiednio kolory w mieszkaniu?

  Jak łączyć odpowiednio kolory w mieszkaniu?

  To, jak jest urządzone każde mieszkanie zależy przede wszystkim od gustu i upodobań domowników. Każdy wybiera kolory, tak, aby w ich otoczeniu czuć się komfortowo i aby kolory te nie wywoływały rozdrażnienia u domowników. Jedni wybierają bardziej stonowane kolory, a inni porywają się na szalone …Read More »
 • Reinkarnacja swetrów

  Reinkarnacja swetrów

  Kiedy przychodzi deszczowa i mroźna pogoda, lub po prostu marzniemy w domu zakładamy ulubiony sweter. Z czasem on nam się psuje, robi się dziura a my z bólem wyrzucamy go do śmietnika. Kupujemy sobie nowy, następnie się do niego przyzwyczajamy, a w dalszym ciągu on …Read More »
 • Książki po angielsku? Czemu warto je czytać!

  Książki po angielsku? Czemu warto je czytać!

  Czytanie w językach obcych nie jest na początku bardzo prostą czynnością. Nawet osoby znające obcy język całkiem dobrze, nie zawsze mają odwagę sięgnąć po literaturę w rodzimym języku autora. A szkoda, bo nawet najbardziej doskonały przekład nie odda wszystkich intencji pisarza. Język angielskim jest jednym …Read More »