Klasyczna czerń z bielą na płytkach ceramicznych

Mała czarna. Części kobiet kojarzyć się to będzie z krótką, czarną sukienką wiszącą w białej szafie. Niektórym na myśl przyjdzie espresso w jasnej filiżance. Niezależnie od skojarzeń, połączenie czerni z bielą jest sprawdzonym zestawieniem, które na wiele sposobów można implementować we własnej kuchni.

Szachownica
W czasach, gdy płytki ceramiczne występują we wszystkich formatach i kolorach, nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem materiałów odpowiednich. Posadzki z motywem szachownicy to rozwiązanie aranżacyjne znane od tysięcy lat, które przeszło drogę od szlachetnych, marmurowych podłóg władców, do ceramicznych płytek kuchennych zwykłych śmiertelników.
Naprzemiennie ułożone czarne i białe płytki kuchenne stanowią wyraziste, a jednak uniwersalne wykończenie podłogi kuchni. Takie podłoże umożliwia wykończenie pomieszczenia zarówno w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu, jak i retro lub rustykalnym.
Warto zaznaczyć, iż wzór z kontrastowych – jasnych i ciemnych – elementów optycznie powiększa pomieszczenie. Jeśli wykorzystamy w taki sposób płytki podłogowe, powierzchnia kuchni będzie wydawać się większa, bardziej przestronna.

Opartowe wykończenie
Styl op-art jest znany od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wkroczył z abstrakcyjnymi formami, geometrią i efektami świetlnymi, zmieniając perspektywę spojrzenia na dzieła sztuki. Dzisiejsze płytki gresowe często wykonane z nadrukiem rodem ze stylu op-art, co umożliwia ożywienie, zdynamizowanie jednolitych płaszczyzn w czarno-białych kolorach. Podobnie jak szachownica, styl ten jest uniwersalny i umożliwia zestawienie go z dowolną aranżacją kuchni.

Wzory rodem z kalejdoskopu
Wywróceniem koncepcji szachownicy są ozdobne, czarno-białe ceramiczne płytki dekoracyjne w geometryczne desenie. Na każdej z płytek znajduje się obraz mniejszych kafelków, złożonych z trójkątów, kwadratów, kół i łuków, a także gwiazd i arabesków. Takie patchworkowe połączenie klasycznego zestawienia kolorów sprawdzi się wyłącznie w nowoczesnych aranżacjach, jednak na pewno przyciągnie wzrok gości.

Comments are closed.

Advertisement
 • Sklepy z wyposażeniem wnętrz

  Sklepy z wyposażeniem wnętrz

  Udając się na zakupy z zamiarem kupna elementów, które posłużą jako wystrój wnętrz, a mianowicie, glazura, terakota, czy inne elementy, każdy pragnie, aby zakupić to wszystko w jednym miejscu. Dlatego powstały markety budowlane, jak Castorama, czy Leroy Merlin. Można zakupić tam podczas jednorazowych zakupów wszystko, …Read More »
 • Urządzanie loftu.

  Urządzanie loftu.

  Mieszkania w stylu loftowym są bardzo ciekawym miejscem, gdzie można wykorzystać wiele inspiracji podczas jego urządzania. To mieszkanie nadaje się najbardziej na mieszkanie singli, bądź pary bez dzieci, gdyż zwykle nie ma w nim rozgraniczenia na poszczególne pokoje. Lofty to mieszkania zwykle o surowym charakterze, …Read More »
 • Czy wierzyć zasadom feng shui podczas urządzania mieszkania?

  Czy wierzyć zasadom feng shui podczas urządzania mieszkania?

  Każdy pragnie, aby jego mieszkanie było urządzone tak, aby czuć się w nim komfortowo wygodnie, i czuć, że ma się swój azyl na ziemi. Jedni korzystają z porad profesjonalnych dekoratorów wnętrz, a jeszcze inni sugerują się własnymi wyborami. A co z zasadami feng shui? Zasady …Read More »
 • Harmonia i niepowtarzalność

  Harmonia i niepowtarzalność

  Nowoczesne społeczeństwo wielką wagę przykłada do pewnego podnoszenia standardów mieszkalnych, działania kształtujące nasze życie to pewne elementarne dostosowanie się do zmian. Ważne staje się dość umiejętne wykorzystanie wszelkich przestrzeni z jakimi mamy styczność, dzięki czemu jakość naszego życia zmienia się w bardzo szerokim zakresie. Odpowiednie …Read More »